Joyroom S-CC100A16 100W Type-C to Type C Digital Display Fast Charging Data Cable
₨2,699.00 Original price was: ₨2,699.00.₨2,299.00Current price is: ₨2,299.00.
- Brand: Joyroom
- Model: S-CC100A16
- Connectors:
- USB-C
- USB-C
- Supported functions: charging, data transmission
- Power: 100W
- Data transfer speed: 480Mbps
- Length: 1.2m
- Material: aluminum alloy, nylon braid
- Black colour
Safety and Reliability
Serious Power
100W fast charging, fully charge your device in less time
Smart Screen
Smart LED digital display, visible fast charging
Superior Safety
E-Marker chip, intelligently regulates charging power
High-Speed Ready
480Mbps high transfer speed
Built to Last
Wide Compatibility
Laptop:
Phone:
Huawei, Xiaomi, Samsung, Google,
LGTablet & game console:
iPad Pro 2020/2019/2018 Switch/ Switch Lite
Logistics Data
| Amount Master | 24 |
|---|---|
| Width Pack | 28mm |
| Height Pack | 165mm |
| Weight Master | 1792 g |
| Weight Pack | 80g |
Related Products
-24%